Artykuł partnera.
Zbiorniki na olej napędowy wykorzystywane są w firmach i przedsiębiorstwach, w których na co dzień użytkowane są pojazdy z silnikiem diesla. Umożliwiają one bezpieczne i wygodne magazynowanie substancji, a wyposażone w dodatkowe akcesoria ułatwiają czerpanie oleju. Warto pamiętać, że diesel musi być składowany w zbiornikach, które wyprodukowane zostały specjalnie z myślą o jego przechowywaniu – podpowiadamy, czym powinny się charakteryzować.
Charakterystyka zbiorników na olej napędowy
Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru zbiornika na olej napędowy, jest materiał wykonania – powinny być one wyprodukowane z polietylenu, czyli tworzywa sztucznego o niepowtarzalnych właściwościach. Polietylen odznacza się bardzo dużą wytrzymałością i dobrą szczelnością, a wśród innych jego zalet można wymienić m.in. odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, a także korozji, kwasów czy soli.
Budowa zbiorników na diesla najczęściej opiera się na konstrukcji dwupłaszczowej – oznacza to, że zbiornik wykonany jest z dwóch warstw polietylenu, między którymi znajduje się wolna przestrzeń. To do niej, w razie pojawienia się ewentualnej nieszczelności płaszcza wewnętrznego, przedostaje się substancja. Gwarantuje to maksymalną ochronę przed niekontrolowanym wyciekiem, który mógłby stanowić zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i osób znajdujących się w pobliżu zbiornika.
W jakie akcesoria powinny być wyposażone zbiorniki na ON?
Zbiorniki na olej napędowy powinny być wyposażone w akcesoria, które umożliwią swobodne napełnianie oraz czerpanie substancji. Jak mówi nam ekspert z firmy MiM Zbiorniki, która zajmuje się internetową sprzedażą zbiorników na paliwa i substancje chemiczne:
Wśród najważniejszych akcesoriów, w które powinien być wyposażony każdy zbiornik do diesla, wyróżnia się przede wszystkim pompę do oleju, która umożliwia wygodną i bezawaryjną obsługę.
Ponadto warto wybierać zbiorniki, które w swojej konstrukcji zawierają m.in. wskaźnik poziomu oleju napędowego, przepływomierz, nalewak automatyczny czy filtr z separatorem wody. Należy także zwracać uwagę na to, aby posiadały one odpowiednie zabezpieczenia – np. zamykaną na klucz obudowę, która zapewnia ochronę dystrybutora i przyłączy.
Poszczególne modele zbiorników na diesla różnią się od siebie pojemnością i standardowym wyposażeniem. Najlepiej dobierać je w oparciu o rzeczywiste zapotrzebowanie przedsiębiorstwa na olej napędowy oraz indywidualne oczekiwania. Należy przy okazji pamiętać, że o jakości zbiornika w dużej mierze decyduje producent, dlatego warto kupować wyłącznie certyfikowane produkty znanych i zaufanych marek.