Artykuł partnera.
Planujesz zakupy tekstylne? A może potrzebujesz kilku przedmiotów z kategorii akcesoria do wnętrz? W jednym i drugim przypadku pomocne będą galerie handlowe w Warszawie. W jednym miejscu skupiają wiele marek i brandów. Jakie firmy można znaleźć w takich miejscach?
Markowy zawrót głowy
Galerie handlowe w Warszawie stały się nieodłącznym elementem stolicy. Trudno sobie bez nich wyobrazić większe zakupy. Duże obiekty handlowe cieszą nie tylko odwiedzających, ale też przedsiębiorców. Bywa, że chętnych na wynajem lokalu jest więcej, niż oferowanej przestrzeni. Mnogość marek i brandów oznacza dużą różnorodność. Dla biznesmenów często jest to walka o prestiżowe miejsce. Praktyka pokazuje, że nie dla każdego znajdzie się miejsce nawet w dużym obiekcie handlowym. W takiej sytuacji trzeba czekać do momentu, aż wygaśnie umowa najmu jednego z podmiotów. Jeśli nie zostanie przedłużona, jest szansa na zajęcie tego miejsca.
Prestiż dla obu stron
Czego szukają odwiedzający galerie handlowe w Warszawie? Najczęściej kierują się do ulubionych sieciówek. Znają ich asortyment, więc chętnie sprawdzają nowości. Największe sklepy w dużych miastach chcą oferować więcej, niż konkurencja. Dobra lokalizacja sprawia, że duże marki koniecznie chcą mieć w niej swój punkt stacjonarny. Niektóre sklepy cieszą się tak renomą, że to galeria handlowa zabiega o ich obecność w swoim portfolio. Tym sposobem prestiż płynie z obu stron. Faktem jest, że do sklepu wielkopowierzchniowego łatwiej się dostać dużemu podmiotowi. Może liczyć na lepsze warunki umowy oraz negocjować dobrą lokalizację dla siebie, czyli główne alejki handlowe.
Klienci z praktycznym podejściem do zakupów
Które punkty są najbardziej oblegane w centrum handlowym w Warszawie? Dane statystyczne wskazują, że aż 70 proc, najemców to popularne sieciówki z odzieżą i elementami wyposażenia mieszkania. Odwiedzający galerie handlowe są więc nastawieni na praktyczne zakupy. Znają wiele małych miejsc handlowych, ale różnorodność w obrębie jednego obiektu jest dla nich kusząca. Klient praktyczny nie lubi jednak monotonii. To dlatego pozostałe 30 proc. powierzchni handlowej jest także atrakcyjne. Duże sklepy stawiają na lokalnych wytwórców i ciekawe biznesy. Wiele z nich zaczyna swoją obecność w takim miejscu od małej wyspy handlowej.
Galerie handlowe w przyszłości
Jakie marki pojawią się w dużych sklepach za kilka lat? Jeszcze dekadę temu Polskę omijało sporo światowych brandów. Jednak polski konsument w ostatnich latach stał się nieco bogatszy. Nie kupuje kompulsywne, ale stara się przemyśleć swoje zakupy. Szuka różnorodnej oferty. Zwraca uwagę na jakość, zna swoje praw jako konsument. To wszystko sprawia, że coraz częściej do polskich galerii dołączają prestiżowe marki. Widać to chociażby po ofercie butików z ubraniami, które stały się alternatywą dla sieciówek.
Do dużych, atrakcyjnych obiektów handlowych zawsze ustawi się kolejka najemców. Mniejsze sklepy muszą udowodnić, że ich lokalizacja też jest godna uwagi.