Prowadząc sklep online należy pozyskać dla niego klientów. Bez nich nie będzie to rentowny biznes. Prowadzenie marketingu w internecie pozwala nawiązać kontakt z klientem w miejscach, w których często bywa on w Sieci.
Jakie są tradycyjne sposoby na pozyskanie ruchu przez sklep online?
Prowadząc sklep online należy pozyskać dla niego klientów. Bez nich nie będzie to rentowny biznes. Prowadzenie marketingu w internecie pozwala nawiązać kontakt z klientem w miejscach, w których często bywa on w Sieci.
Pierwszym z nich jest najpopularniejsza wyszukiwarka świata – Google. Z jej pomocą możemy pokazywać swój sklep osobom, które wpiszą w wyszukiwarkę wybrane przez nas frazy kluczowe. Ponadto możemy adresować swoje kampanie do osób w konkretnych lokalizacjach, odwiedzających konkretne strony lub takich, które już korzystały z naszego sklepu (tzw. remarketing).
Następnym źródłem ruchu jest Facebook. Tu mamy kilka narzędzi. Po pierwsze, FB Ads działające podobnie jak reklamy w Google. Tu też możemy dopasować swoje komunikaty według wielu kryteriów. Oprócz tego możemy korzystać tu z promowania swojego sklepu na grupach związanych z tym, co sprzedajemy. W takiej promocji nie muszą brać udziału pracownicy. Tak naprawdę zadowoleni klienci sami mogą polecać na FB nasze usługi.
Porównywarki cen to również popularne narzędzie, po które sięgają klienci, gdy wyszukują produkty. Dzięki nim mogą kupić tą samą rzecz taniej. Oczywiście, aby generować za pomocą tego narzędzia ruch w swoim sklepie, należy stosować odpowiednio niskie ceny. Jeśli sprzedajemy drożej, niż konkurencja, dostarczymy klientom powodu, by u nas nie kupili.
Pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania
Pozycjonowanie to dążenie do umieszczenia naszego sklepu jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w Google. Klienci nie mają czasu wertować wszystkich wyników, dlatego najlepiej znaleźć się na pierwszym miejscu. Jednak już znalezienie się w pierwszej piątce jest sukcesem. Jeśli nasz sklep znajduje się niżej, możemy stanąć w obliczu problemu z ruchem. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy nasz sklep nie szkodzi sam sobie na przykład złą hierarchią nagłówków, kodem czy lukami w bezpieczeństwie. Google automatycznie indeksuje takie strony niżej. Ponadto sposobem na poprawę pozycjonowania może być linkowanie zewnętrzne. Im częściej link do naszego sklepu pada na stronach innych od naszej, tym bardziej algorytmy Google’a „lubią” nasz sklep. Dobrym rozwiązaniem będą tu artykuły sponsorowane czy gościnne na blogach tematycznych związanych z tym, co sprzedajemy.
Agregatory ofert
Te są szczególnie przydatne podczas zakupów przez telefon, choć oczywiście można stosować je także podczas zakupów przez komputer. Korzystając z telefonu, mamy do czynienia z dużo mniejszym ekranem. Oprócz tego zazwyczaj korzystamy z niego w pewnym pośpiechu. Otwieranie wielu kart w mobilnej przeglądarce, by porównać ceny w paru sklepach też nie jest zbyt wygodne. A dyskomforty podczas zakupów sprawiają, że mniej chętnie powracamy do miejsc, w których ich doznaliśmy.
Agregatory ofert uwalniają nas od tego problemu. Dzięki nim możemy przeglądać wiele sklepów jednocześnie. Oszczędzamy sobie czas na wertowaniu tego, co pokazała nam wyszukiwarka. Ponadto możemy od razu zobaczyć, gdzie tą samą rzecz kupimy taniej. Różnice w cenach potrafią być gigantyczne, zatem dzięki zastosowaniu agregatorów ofert możemy zaoszczędzić całkiem spore kwoty.
Oprócz tego agregatory ofert sprawiają, że możemy bardzo szybko porównać takie czynniki, jak:
- koszt dostawy,
- jej czas,
- opinie klientów poszczególnych sklepów.
W przypadku wyposażenia i wystroju domu takim agregatorem może być sofario.com. Jeśli pragniemy kupić zwierzę lub akcesoria z nim związane, sięgnijmy po https://zoofario.com/.