Wlasnybiznes.eu
  • Biznes
  • Nowe Technologie
  • Marketing
  • Rozwój Osobisty
  • Po Pracy
  • Kontakt
  • Home
  • Biznes
  • Strategie marketingowe dla nowych firm na rynku chińskim

Strategie marketingowe dla nowych firm na rynku chińskim

Redakcja
27 października 2023 No Comments
Strategie marketingowe dla nowych firm na rynku chińskim

Państwo Środka pełni obecnie rolę centrum globalnej produkcji. Gigantyczna skala tamtejszego rynku, dynamiczność jego rozwoju i potencjał płynący ze stale przebywającej grupy konsumentów – to wszystko sprawia, że na biznes w Chinach decyduje się coraz więcej inwestorów z zagranicy. Ambitni przedsiębiorcy z Polski również próbują swoich sił, mierząc się przy tym ze specyfiką rynku chińskiego i wyśrubowanymi wymogami narzuconymi przez tamtejsze prawo na zagranicznych producentów, w świetle których ogromna skala konsumencka bynajmniej nie stanowi gwarancji sukcesu w Chinach. Jak wobec tego skutecznie wejść na rynek chiński i prowadzić dochodowy biznes w Chinach? Sprawdź, na czym warto oprzeć strategię marketingową, rozpoczynając działalność za Wielkim Murem!

Biznes w Chinach – o czym pamiętać?

Efektywne prowadzenie biznesu w Chinach to wciąż skomplikowany i czasochłonny proces wymagający solidnie opracowanej strategii sprzedaży. Mimo istotnych zmian zachodzących w ostatnich latach w chińskim prawie, na czele z dążeniem do uproszczenia procedur rejestracji firmy w Chinach, zagraniczni inwestorzy wciąż napotykają na drodze do sukcesu na chińskim rynku szereg wyzwań. To sprawia, że przedsiębiorcy, planując ekspansję za Wielki Mur, coraz chętniej korzystają z profesjonalnego doradztwa firm działających na miejscu w Chinach i doskonale zorientowanych w specyfice tamtejszego rynku. Tego rodzaju współpraca ma na celu przede wszystkim dostosowanie strategii firmy do specyficznych wymagań konsumentów z Chin, a także zweryfikowanie potencjału własnego przedsiębiorstwa, w tym ocenę zasobów ludzkich, towarowych czy finansowych.

Myśląc zatem o strategii wejścia na rynek chiński, w pierwszym kroku należy przygotować konkretny plan działania. Im więcej czasu firma poświęci na analizy i opracowanie strategii sprzedaży, tym większe szanse na powodzenie całego przedsięwzięcia. Kluczowe w tym aspekcie okazuje się trafne rozpoznanie rynku, który bez wątpienia rządzi się innymi prawami niż rynki europejskie, w tym rynek polski. Ważnym zadaniem jest również zweryfikowanie popytu na dane usługi czy produkty, zbadanie potrzeb i oczekiwań konsumentów, a także sposobów dotarcia do nich.

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór zaufanego i doświadczonego partnera po stronie chińskiej. Warto stawiać na podmioty, które mają długoletnie doświadczenie w kontaktach z chińskimi kontrahentami, rozumieją tamtejszą etykietę i kulturę biznesu i posiadają sieć wartościowych kontaktów. Zaangażowanie profesjonalnego partnera pozwoli uniknąć szeregu problemów i nieporozumień wynikających wprost z niedostatecznej znajomości specyfiki Chin.

Promocja w Chinach a nazwa firmy

Zagraniczni przedsiębiorcy opracowując strategię wejścia na rynek chiński, często stają przed dylematem związanym z nazwą marki. Okazuje się bowiem, że do skutecznej promocji za Wielkim Murem niezbędne jest stworzenie chińskiej wersji firmy. Taki zabieg nie tylko ułatwia bowiem zapamiętywanie brandu, ale przede wszystkim sprawia, że firma staje się bliższa lokalnemu konsumentowi i jest w stanie łatwiej do niego dotrzeć.

Kolejnym istotnym powodem, dla którego warto zatroszczyć się o chińską nazwę firmy, jest fakt, że w momencie, gdy dane przedsiębiorstwo nie posiada oficjalnej nazwy w języku chińskim, istnieje spore prawdopodobieństwo, że tamtejsi konsumenci z czasem sami taką wersję stworzą. Wówczas pojawia się ryzyko, że nazwa będzie używana bez kontroli właściciela firmy, co toruje innym drogę do wielu naruszeń.

Nawigacja wpisu

Dlaczego szkolenie z prawa celnego może być kluczowe dla przedsiębiorców prowadzących handel zagraniczny?
Rękawice ochronne w pracy: jak wybrać te najlepsze?

Related Articles

Udostępnianie informacji wrażliwych w ramach transakcji M&A

Udostępnianie informacji wrażliwych w ramach transakcji M&A

Redakcja
27 października 2023 No Comments
Szkolenie z prawa celnego

Dlaczego szkolenie z prawa celnego może być kluczowe dla przedsiębiorców prowadzących handel zagraniczny?

Redakcja
27 września 2023 No Comments
Nauka przed rozpoczęciem inwestycji

Konto maklerskie – co warto o nim wiedzieć?

Redakcja
10 sierpnia 2023 No Comments

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ostatnie wpisy

  • Kiedy używać Tableau zamiast Excela?
  • Prowadzisz biznes? Nie zapomnij o reklamie! Zobacz najlepsze porady
  • Udostępnianie informacji wrażliwych w ramach transakcji M&A
  • Rękawice ochronne w pracy: jak wybrać te najlepsze?
  • Strategie marketingowe dla nowych firm na rynku chińskim

Najnowsze komentarze

  • Gosiak - Jak wybrać kuriera prowadząc sklep internetowy?
  • Sławek - Co to jest platforma analityki predykcyjnej oraz preskrypcyjnej
  • amelka5 - Zalety korzystania z usług doradczych
  • Łucja - System WMS – ułatwienie dla przedsiębiorstw
  • Fabian3 - Sklep internetowy i allegro – czy warto korzystać z Baselinkera?

Przeczytaj też

Przygotowanie infrastruktury do kolokacji – co powinieneś wiedzieć przed migracją

Jak wybrać księgowość, żeby nie żałować? 9 praktycznych porad

Czy w branży sezonowej warto inwestować w pozycjonowanie firmowej strony?

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes